slepto.infoblog.cz

Lepení plastových lišt na automobily pomocí oboustranné lepicí pásky

Publikováno 24.05.2018 v 08:51 v kategorii Návody na lepení, přečteno: 15x

​Stále častěji nám píšete nebo voláte s žádostí o radu, která oboustranná páska je vhodná k přilepení plastové ochranné lišty na auto. Napsali jsme krátký článek s doporučením vhodné pásky.
​Stále častěji nám píšete nebo voláte s žádostí o radu, která oboustranná páska je vhodná k přilepení plastové ochranné lišty na auto. Napsali jsme krátký článek s doporučením vhodné pásky.

K přilepení ochranné plastové nebo nerezové lišty na auto doporučujeme použít akrylovou gelovou oboustrannou pásku a to z několika důvodů. Akrylová páska má vysokou teplotní odolnost od -40°C do +160°C a výborně odolává povětrnostním vlivům. Díky své gelové struktuře je velmi pružná a výborně výrovnává teplotní dilatace, tedy různorodou roztažnost nestejných materiálů vlivem tepla. Akrylová oboustranná páska také odolává vodě a většině chemikálií, takže nevadí například ani návštěva myčky.


Rozhodně neodporučujeme lepit lišty klasickou pěnovou páskou, protože klasická montážní pěnová páska je tvořena nosičem, nejčastěji z PE nebo PUR pěny, který je opatřen lepidlem. A právě tento nosič bývá ve většině případů místem, kde spoj selže. Pěnová páska díky struktuře pěny nemá dostatečnou odolnost, pevnost a ani trvanlivost a proto není na tuto aplikaci vhodná. Lepený spoj by dříve či později selhal.


K přilepení plastové lišty na auto doporučujeme použít například tyto akrylové pásky.


AG116 - akrylová oboustranní lepicí páska


AG114 - akrylová oboustranná lepicí páska


Pro maximální pevnost pásky doporučujeme použití primeru.


Nezapomeňte si přečíst náš návod na lepení akrylových pásek, abyste dosáhli požadované pevnosti a spokojenosti.Pokud máte nějaké další dotazy neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?